چطور از لباس نگهداری کنیم !؟

لباس هایی که استفاده می کنیم از جنس های مختلفی هستند و رنگ های متنوعی هم دارند ،برای اینکه لباس هایی تمیز و سالم داشته باشیم و مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کنیم رعایت برخی نکات کمک کننده است.

روش های اصولی برای نگهداری از لباس ها

برای اینکه لباس ها در مدت زمانی که از آنها استفاده می کنیم سالم و مرتب باشند و زود کهنه و رنگ و رو رفته نشوند باید در نگهداری از آنها دقت شود و یک سری نکات ارزشمند را در مدت زمانی که از لباس استفاده می کنیم یا در هنگام شستشو و یا در مواقع دیگر رعایت کنیم تا لباس هایی تمیز و نو داشته باشیم. در ادامه یک سری از نکات مفید مربوط به نگهداری از لباس ها را در اختیار شما قرار می دهیم:

نگهداری از مخمل و ابریشم:

پارچه های مخمل و ابریشم اگر تا شوند و در کمد یا چمدان نگهداری شوند، خط می اندازند که جلوه و بافت پارچه از بین می رود، این پارچه ها را دور یک استوانه بپیچید و تا نکنید.

جلوگیری از چروک و تا خوردن لباس:

هنگام تا زدن لباس ها و قرار دادن آنها در چمدان برای اینکه مابین لباس، خط تا نیفتد، در محل تا، یک تکه دستمال یا کیسه فریزر بگذارید.

جلوگیری از چروک شدن شلوار:

هنگام سفر، جمع آوری و قراردادن لباس ها در چمدان بسیار مهم است. اگر می خواهید شلوارها در حین بسته بندی در چمدان چروک نشود، توصیه می شود ابتدا قسمت بالای شلوار را قرار دهید، سپس بقیه لباس هایتان را روی آن بگذارید و بعد پای شلوار را روی لباس ها برگردانید.

جلوگیری از باز شدن پلیسه دامن:

برای اینکه پلیسه دامن هنگام خشک شدن باز نشود، توصیه می شود کمربند روی پلیسه ها ببندید.

خوشبو کردن کمد لباس:

برای اینکه کمد لباس تان خوشبو باشد، هرگز لباس های کثیف و عرق کرده را به مدت طولانی در کمد آویزان نکنید؛ در ضمن می توانید شیشه های عطر خالی را لابه لای لباس هایتان بگذارید.

حفظ خط شلوار:

برای اینکه شلوار شما خط اتوی خوبی داشته باشد، در محل خط انداختن شلوار صابون بکشید و سپس اتو کنید.

حرکت روان زیپ:

برای باز و بسته شدن بهتر زیپ، کمی صابون با نوک مداد نرم یا حتی کمی روغن چرخ روی لبه دندانه های زیپ بمالید.

جلوگیری از جذب گرد و خاک در پارچه:

مانتو، چادر و شلوارهای مشکی، گرد و غبار محیط را به خود جذب می کنند.

مواد نرم کننده و ضد الکتریسیته زیادی به بازار آمده است که برای برطرف کردن این مشکل استفاده می شود. بهتر است بدانید که مواد پاک کننده به جامانده در پارچه باعث جذب گرد و خاک می شود. معمولا هنگام استفاده از مواد پاک کننده، کمتر از مقدار مواد توصیه شده در دستورالعمل کارخانه مصرف کنید یا آبکشی را بهتر انجام دهید.

0/5 ( 0 نظر )
0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *